Guideline Laxa Waist Vadepakke – Traction

3 899kr

Guideline Laxa Waist Wader Algae Green

Laxa 3.0 Traction Boot

- +
Kategori:

Beskrivelse

Guideline Laxa Waist Vadepakke – Traction

Guideline Laxa Waist Wader

Guideline Laxa midjevadere har en nytt snitt for optimal passform og bevegelighet. Alt i alt, en meget komfortabel bukse som passer ypperlig for deg som ikke må vade dypt. Perfekt til markafiske der du kryper mer på knærne i myra, eller til fjellfiske pga. lavt volum/vekt. Er du en av mange som også fisker fra bellybåt? Det går helt utmerket med disse buksene! Buksene er laget av et sterkt 3-lags Nylon Taslan tøy som gir vaderne ekstra styrke og holdbarhet. Guidelines eget Sidewinder™ design har bra passform og fasongsydde ben uten sømmer på innsiden.

Buksene har glidelås i front som gjør de enkle å ta av- og på. Bak glidelåsen er det vanntett materiale som brettes ut når denne åpnes. Lette, fleksible og solide grusbeskyttere sørger for å holde sand og skitt ute og forhindrer unødvendig slitasje på neoprenesokkene. Laxá midjevadere er utstyrt med to vannavvisende horisontale lommer (m.a.o ikke 100% vanntette) med glidelåslukking. Ved siden av glidelåsen sitter det en D-ring for å feste tilbehør. Midjen er elastisk, justerbar og buksen er noe høyere i ryggen. Leveres med elastisk belte med Guidelinelogo og fargen er Algae Green.

Guideline 3.0 Traction Boot

Laxa 3.0 vadestøvler har en nyutviklet og svært komfortabel Guideline mellomsåle for optimal støtte. I den klassiske, dempede fargen mørk grå grafitt, er støvlene laget av slitesterkt 900 D polyester uten PFAS/flukarbonbehandling. Yttersålen, utstyrt med tungstenpigger, gir enestående trekkraft på våte overflater langs elver, innsjøer og kysten – ideell også der filtsåler er forbudt.

Støvlene er konstruert med lukket skum som begrenser vannopptak, slik at de forblir lette og støttende. Ekstra forsterkning i front- og hælområdene sikrer styrke og formintegritet ved dypere vading. Den nedre delen er robust og beskyttende mot skarpe steiner, mens den øvre delen har praktiske hurtiglåser og en solid webbing løkke bak. Laxa 3.0 har bred skandinavisk passform, er ekstremt lett og hurtigtørkende – perfekt for den reisende sportsfiskeren. For å redusere miljøpåvirkningen leveres støvlene i resirkulerte pappesker.

Fargen er elegant grå grafitt, og vekten for gummisåleversjonen er 1260 gram per par i størrelse US 10. Tilgjengelig i størrelser US 7-15.

FargeAlgae Green
Miljøfokus
  • bluesign® godkjente materialer.
  • PFAS-free – Fluorocarbonfri
Pusteegenskaper3000
Stoff3-lagers 100% Nylon Taslan
Vannsøyle20000
Vekt880g / size L

 

Mens size Regular PantsXSSMLXLXXLXXXL
Chest81-8788-9495-101102-108109-115116-122122-128
Waist74-8081-8788-9495-101102-108109-115116-122
Seat82-8889-9596-102103-109110-116117-122123-128
Outseam125127134140145147152
Inseam80-8282-8484-8686-8888-9090-9292-94
Foot (cm)24,225,227,728,729,730,731,7

Tilleggsinformasjon

Guideline Laxa Waist Wader Algae Green

Vekt1000 g
Brand

Størrelse

XS, S, M, L, XL, XXL

Laxa 3.0 Traction Boot

VektI/A
Brand

Størrelse

US7, US8, US9, US10, US11, US12, US13, US14, US15